گزارش روزانه بورس مورخ 1398/04/16

بورس
بورس

بازار سرمایه پس از افت ۳۴۹۸ واحدی شاخص کل و ۳۶۴ واحدی شاخص هم وزن در روز گذشته ،امروز روز نسبتا خوبی را پشت سر گذاشت پس از اخبار خوبی که جهت مذاکره دوباره 1+4 و همینطور احتمال حضور آمریکا در مذاکرات در صورت لغو بعضی از تحریم های نفتی و بانکی منتشر شد ، بازار بورس تهران با معاملاتی به ارزش 1226 میلیارد تومان رشد 1001 واحدی و شاخص هم وزن  رشد 547 واحدی را ثبت کرد. نمادهای با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل شخارک ، خساپا و کچاد و نمادهای با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص نماد های شپنا ،شبندر و شتران بودند . در روز جاری حقیقی ها در گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله ،سرمایه گذاری ها و فرآورده های نفتی بیشترین تقاضا و خالص خرید و در صنایع محصولات شیمیایی و استخراج کانه های فلزی بیشترین عرضه و خالص فروش را ثبت کردند .

بورسبورس

خلاصه صنایع

درگروه سرمایه گذاری اکثر نمادهای این گروه صف خرید را تجربه کردند و بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای وساپا،وخارزم و پردیس بود.خریداران حقیقی امروز در نماد وساپا ، 76 میلیون برگ سهام را خرید و فروش کردند . بیشترین ورود نقدینگی حقیقی ها را در نماد پردیس وسپه و وصنا شاهد بودیم . نماد وخارزم نیز بنظر میرسد با شکست سقف تاریخی خود هدف 195 تومانی را در سر دارد. در این صنعت  گروه صنایع معادن فلات ایرانیان با نماد فلات یکی از شرکت های پر پتانسیل در بین شرکت های سرمایه گذاری میباشد که تحلیل بنیادی این شرکت به زودی در سایت و کانال قرار داده میشود.

گروه غذایی نیز امروز مورد توجه قرار گرفت و نماد غشهداب چند روزی است که با توجه به پایان بازی حق تقدم های استفاده نشده، حجم های خیره کننده ای را به خود اختصاص داده  و صف خرید را تجربه میکند . این سهم با توجه به بازی حق تقدم ها از رشد گروه خود جامانده و چارت بسیار مناسبی دارد همچنین مبلغ فروش شرکت در 3 ماهه 98 نسبت به 3 ماهه 97 رشد 2.5 برابری داشته و به نظر باید منتظر گزارش 3 ماهه جالبی باشیم. در این صنعت ورود جریان نقدینگی حقیقی ها را به نمادهای غشهداب ، غصینو و غگل شاهد بودیم .

گروه دارویی نیز امروز اکثرا با صف خرید همراه بودند این گروه باتوجه به افزایش نرخ هایی که خواهند گرفت بسیار مورد توجه میباشد.این افزایش نرخ ها قطعا به یکباره نخواهد بود اما حتما اتفاق خواهد افتاد .شاخص این گروه استارت موج 5 صعودی خودرا زده و این گروه بازده خوبی خواهد داشت. دپارس،دکیمی،دتولید،کاسپین،دارو، از شرکت های خوب این گروه میباشند.
در گروه انبوه سازی نیز امروز سهم های کرمان ثمسکن و کیسون بیشترین ارزش معاملات را داشتند . ثمسکن امروز اگرچه اوایل بازار متعادل و در محدوده صفر تابلو معامله گردید اما در نیمه دوم بازار با رنج های مثبت 69 میلیون معامله شد و به صف خرید نشست تا نشان دهد خرید های چند وقت گذشته حقیقی ها بی هدف نبوده و سهم راهی صعودی در پیش دارد .

درگروه فرآورده های نفتی امروز با توجه به گزارشات خوب شتران و شپنا با افزایش تقاضا همراه شدند در این گروه  شپاس و شپنا بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند. شسپا هم که بزودی برای مجمع تقسیم سود و افزایش سرمایه خود بسته میشود یکی از بنیادی ترین سهم های این گروه میباشد ، این سهم را از 3200 تومان تا قیمت های فعلی سهامداری کرده ایم .

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید