گزارش هفتگی بازار بورس 99/06/06

 

بورس اوراق بهادار تهران هفته ای پرفراز و نشیب را در حالی پشت سر گذاشت که پس از اصلاح شاخص در هفته پایانی مرداد ماه ، این هفته نیز در سه روز ابتدایی ، شاخص کل با افت 148 هزار واحدی همراه شد . اما در ادامه با حمایت حقوقی ها با ارزش حدودی 10 هزار میلیارد تومان طی دو روز ، سهم ها بار دیگر به مدار صعود بازگشتند .

نکته قابل تامل در معاملات این هفته ، خروج نقدینگی 7330 میلیارد تومانی و کاهش محسوس ارزش معاملات بود . شاخص کل  نیز با 38 هزار واحد کاهش نسبت به هفته گذشته به کار خود پایان داد .

از مهمترین اتفاقات هفته جاری شروع پذیره نویسی صندوق ETF پالایشی در روز چهارشنبه بود که در نهایت با حواشی زیاد با نماد پالایش درج شد .

مهلت پذیره نویسی در این نماد تا 19 شهریور خواهد بود .

در این روزها حمایت های دولتی از چند سهم خاص و سلب حق فروش سهم از صندوق های سرمایه گذاری و حقوقی ها از یک سو، و هیجانات کاذب صف های خرید و صف های فروش از سوی دیگر اجازه تحلیل صحیح و منطقی را از فعالان گرفته است.

آنچه در ظاهر مشهود است، دولت به دنبال حمایت همه جانبه از بورس است اما هیچ گاه به جریانات اقتصادی با اقدامات دستوری نمیتوان جهت داد و خروج نقدینگی حقیقی ها اگر در هفته های آتی با سرعت جبران نشود ممکن است بازار سرمایه بار دیگر ریزشی را برای تکمیل الگوی موج 4 اصلاحی خود تجربه کند .

مشخصا رشد های شارپ گذشته را حداقل در کوتاه مدت نباید انتظار داشت اما با شیبی معقول در صورت تکمیل موج 4 اصلاحی با حد ضرر 1411 هزار واحد ، هدف 2700 هزار واحدی برای موج 5 ام میتواند در دسترس باشد .

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید