گزارش روزانه بورس اوراق بهادار تهران مورخ 1399/05/19

گزارش روزانه 19 مرداد

بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری با معاملاتی به ارزش 17 هزار میلیارد تومان رشد 44227 واحدی را به ثبت رساند و بالای دو میلیون واحد تثبیت شد . شاخص کل هم وزن و فرابورس نیز به ترتیب 1509 و 413 واحد رشد را به ثبت رساند . خالص ورود نقدینگی 2365 میلیارد تومانی حقیقی ها را در روز جاری شاهد بودیم . نمادهای فارس ، فملی و شپنا بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای خودرو ، خساپا و خگستر نمادهای با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بودند. در صنایع فرآورده های نفتی ، بانکها و موسسات اعتباری و محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را شاهد بودیم . در مجموع روز جاری، نمادهای بزرگ بازار با اقبال روبرو بودند و در ساعات پایانی روز حجم عرضه ها افزایش یافت و بیشتر صفوف خرید عرضه شد، همچنین کلیتی منفی در نمادهای کوچک بازار را شاهد بودیم .

خالص بازدهی و ورود خالص نقدینگی حقیقی ها در صنایع مختلف به شرح ذیل است :

در صنعت فرآورده های نفتی اگرچه یکدست نمادهای پالایشی این گروه صف خرید بودند اما همچنان زیر مقاومت های خود معامله شدند و با عرضه های بالایی همراه بودند بنظر میرسد یکی دو روز آینده میتوان در خصوص این صنعت اظهار نظر کرد . در گروه بانک و موسسات اعتباری صف خرید بانک صادرات که چند روزی است شکل گرفته بود عرضه شد و این نماد مجددا به صف خرید نشست ، بنظر میرسد این نماد پتانسیل رشد تا محدوده 507 , 570 تومان را دارا باشد . در روز جاری شاهد بازگشایی نماد بانک تجارت در دامنه قیمتی 11 درصد مثبت بودیم .

در گروه محصولات شیمیایی هلدینگ های پارسان ، فارس، تاپیکو پترول مورد استقبال بازار بودند و با صف خرید به کار خود پایان دادند و نمادهای شلرد ، شغدیر ، شفن با صف فروش به کار خود پایان دادند .

نمادهای با حجم معاملات مشکوک و گردش سهام بالا به شرح ذیل هستند :

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید