گزارش هفتگی بازار بورس 99/04/19

گزارش هفتگی

در هفته ای که گذشت شاخص بورس اوراق بهادار تهران با رشد 140 هزار واحدی بازدهی تقریبی 9 درصدی را ثبت کرد. روزهای آغازین هفته خریداران سهام با قدرت بیشتری ظاهر شدند اما با نزدیک شدن به پایان هفته با افزایش تعداد فروشندگان و عرضه های بالا مواجه شدیم و نهایتا در روز چهارشنبه قیمت سهم ها تا محدوده صفر تابلو و منفی پایین آمد.

آنچه پیش از این انتظار داشتیم رشد شاخص تا حوالی 1 میلیون و 820 هزار واحد بود و با نزدیک شدن هرچه بیشتر به این محدوده عرضه ها افزایش خواهد یافت و این امری طبیعی است .

در هفته جاری صنایع بانکی و پالایشگاهی مورد اقبال بازار بودند و بیشترین بازدهی را به ثبت رساندند .

مشکلات هسته معاملات و اختلالات در نمایش قیمت ها و کندی در ارسال سفارشات توسط سامانه های آنلاین و استیشن های معاملاتی ، کماکان به عنوان بزرگترین ریسک بازار به حساب می آید.

در این هفته عرضه اولیه لیزینگ پارسیان با نماد ولپارس برای اولین بار در دو روز متوالی صورت گرفت ،

بنظر میرسد با توجه به هجوم مردم به بازار سرمایه و نبود زیر ساخت مناسب و فشار مسئولین مبنی بر بیشتر شدن عرضه های اولیه همچنان شاهد تداوم اختلالات و کندی در معاملات باشیم.

برای هفته آینده پیش بینی میشود روزهای شنبه و یکشنبه نماد ها با فشار فروش آغاز به کار کنند و بعد از افتی موقت شاهد رشد مجدد تا محدوده 1 میلیون و 820 هزار واحدی باشیم.تا بعد از شکست این محدوده مقاومتی، شاخص کل تا پایان سال به اهداف 2 میلیون و 370 هزار واحدی و 3 میلیون و 245 هزار واحدی برسد.

همچنان در نماد های با پتانسیل بنیادی سهام داری میکنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید