گزارش روزانه بورس اوراق بهادار تهران مورخ 1399/03/11

گزارش روزانه 11 خرداد

در روز جاری شاخص کل با معاملاتی به ارزش 9526 میلیارد تومان در ساعت ابتدایی 13 هزار واحد رشد کرد اما در ادامه رفته رفته بدلیل افزایش عرضه ها در اثر خرابی هسته معاملات اکثر نمادها تا درصد های منفی نیز معامله شدند و در نهایت با 3083 واحد منفی به کار خود پایان دادند . بیشترین ارزش معاملات متعلق به صنایع بانک ها و موسسات اعتباری ، فرآورده های نفتی فلزات اساسیو خودرو و ساخت قطعات بود . در روز جاری شاهد خالص خروج نقدینگی 52 میلیارد تومانی از بازار بودیم . نمادهای اخابر، رمپنا و پارس بیشترین تاثیر منفی و نمادهای وغدیر ، تاپیکو و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند .
در روز جاری در گروه فرآورده های نفتی شاهد گزارش شاوان و افزایش سود از محل تسعیر ارز و متوقف شدن کل گروه پالایشی جهت شفاف سازی بودیم که به دنبال آن صف خرید های نمادهای پارسان و تاپیکو شکل گرفت . در گروه خودرو سازی نماد سایپا صف فروش بود و بارها علیرغم خرید قدرتمند باز هم صف فروش شد و نماد خودرو علیرغم صف خرید قدرتمند عرضه شد و نهایتا در 3.5 درصد مثبت به کار خود پایان داد .
همانگونه که پیش از این اعلام کردیم بازار موج C از سه موج اصلاحی ABC را همچنان به فعالین بدهکار است و انتظار منفی های امروز میرفت اما سهامداران آگاه باشند پس از پایان این موج اصلاحی یک رشد پرقدرت دیگر در انتظار کل بازار خواهد بود ، بنظر میرسد بازاری فرسایشی و رو به پایین را در ادامه تجربه کنیم که در آن تک سهم ها مثبت باشند . بهترین استراتژی صبر سهامداران و سهامداری تا عبور از تلاطم این روزهای بازار است .
خالص ورود خروج نقدینگی بازار در صنایع مختلف به شرح ذیل است.

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید