گزارش هفتگی بازار بورس-99/03/02

 

در هفته ای که گذشت علیرغم ورود نقدینگی 1042 میلیارد تومانی . شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افتی ۳۱۰۰۰ واحدی همراه شد و موفق به شکست ۱ میلیون واحد و تثبیت بالای آن نشد .

در این هفته صنایع فرآورده های نفتی ، فلزات اساسی و استخراج کانه های فلزی بیشترین افت قیمت و صنایع دارویی ، مخابرات و زراعت بیشترین بازدهی را برای سهامداران رقم زدند .

در این هفته دلار با رشد ۴۵۰ تومانی به 17300 تومان رسید . سکه طلا نیز رشد قیمتی ۶۰۰ هزار تومانی را به ثبت رساند و با نرخ 7512000 تومان به کار خود پایان داد.

در پایان روز ۱ ام خرداد پذیره نویسی صندوق های بانکی /بیمه ای نیز پایان یافته و بر روی تابلو شاهد مشارکت ۶۰۰ هزار نفر بودیم . 

در این هفته شرکت صنایع  لاستیک یزد با تقاضای بیش از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار کد بورسی وارد بازار سرمایه شد تا رکورد مشارکت در عرضه اولیه ها شکسته شود.همچنین برای روز چهارشنبه ۷ ام خرداد ۲ شرکت زر ماکارون و پلیمر آریا ساسول آماده عرضه اولیه می باشند.

در بین نماد های معرفی شده وتوصا ۷ درصد بازدهی مثبت ، سرچشمه افت ۴ درصدی و دتماد رشد ۲۰ درصدی را در این هفته به ثبت رساندند.

با توجه به تحلیل نماد سرچشمه در تایم فریم هفتگی همچنان به دید میان مدت  این سهم را نگهداری کرده و تا حد ضرر ۱۰۰۰ تومانی جای نگرانی ندارد. توصیه میکنیم به دور از هیجانات بازار بر روی نماد های با پتانسیل بنیادی سهام داری کنید.

پیشاپیش عیدتان مبارک

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید