گزارش روزانه بورس اوراق بهادار تهران مورخ 1399/02/09

گزارش 9 اردیبهشت

بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری با معاملاتی به ارزش 9085 میلیارد تومان رشد 25502 واحدی را ثبت کرد و در کانال 846 هزار واحد قرار گرفت تا شاهد ارزش بازار 192 میلیارد دلاری بازار بورس اوراق بهادار تهران باشیم . شاخص کل هموزن و فرابورس نیز به ترتیب با رشد 4882 و 167 واحدی به کار خود پایان دادند . نمادهای فارس وغدیر فولاد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند . در روز جاری شاهد انتقال مالکیت 1761 میلیارد تومانی از حقوقی ها به حقیقی ها بودیم . بیشترین ارزش معاملات متعلق به صنایع محصولات شیمیایی ، سرمایه گذاری ها و فلزات اساسی بود . بازدهی صنایع و خالص جریان ورود نقدینگی به صنایع مختلف به شرح ذیل است.

خلاصه بازار
در روز جاری در صنعت بانک و موسسات اعتباری به غیر از وملل تمامی نمادها با صف خرید همراه بودند .در این گروه امروز شاهد بازگشایی بانک گردشگری با 184 درصد مثبت بودیم که مطابق اعلام ناظر معاملات این نماد لغو گردید.  در صنعت فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات متعلق به نمادهای فولاد و ذوب بود و نمادهای فولاد ، ذوب ، کاوه و هرمز و فباهنر با صف خرید به کار خود پایان دادند.
نماد فایرا همچنان علیرغم افزایش عرضه ها با صف خرید به کار خود پایان داد . بیشترین ورود نقدینگی حقیقی ها را در نمادهای فولاد ، فباهنر و میدکو شاهد بودیم . در گروه انبوه سازی امروز نماد ثاخت با واکنش به مقاومت 790 تومانی خود صف فروش شد اما این صف فروش پایدار نماند و در دقایق پایانی بازار جمع شد . نمادهای ثنوسا، کرمان و ثاخت بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند . در این گروه همچنان بر روی نمادهای ثاخت،ثمسکن ثعمرا و ثشرق مثبت هستیم . در سایر نمادها امروز نمادهای حفاری و وتوصا در صف خرید قفل بودند و تنها به اندازه حجم مبنا عرضه داشتند .

ارسال یک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید